Ako premeniť náladového hundroša

späť na šarmantného princa?

Júlia Čížová

Zrelý vek je nová fáza života, do ktorej prechod nie je ľahký.


Príde pocit, že toho pána, s ktorým zdieľame spoločnú domácnosť, vôbec nepoznáme.


Namiesto očarujúceho mladého muža, ktorý dychtivo plnil všetky naše priania, nášho princa, ktorému sme dali srdce... máme vedľa seba chlapa, ktorý je často podráždený, ufrfľaný, dokonca nezdvorilý.


No proste hrôza, s takým človekom vôbec existovať. Ako je možné, že sa tak zmenil? Alebo sme sa zmenili obaja? Musíme nájsť spôsob, ako dať náš vzťah opäť dokopy. Veď ho nemôžeme predsa len tak vymeniť ako použité ponožky.


A tak máme dve možnosti… nájsť spôsob príjemného spolunažívania, alebo nechať sa unášať ďalej a riskovať nepekné následky.


Pre ženy, ktoré volia prvú možnosť, som napísala moju druhú knihu, Ako zvládnuť muža po 50-ke, pretože na vlastnej skúsenosti som sa naučila, že aj roky po päťdesiatke sa dajú príjemne prežiť v harmónii po boku vášho muža.


Zozbierala som mnoho overených osobných aj vedeckých informácií o vzťahoch, vďaka ktorým vytvoríte vo svojej domácnosti pohodu aj romantickú cestu späť k svojmu partnerovi.


Zo začiatku to nebude ľahké, ale ak si vyhrniete rukávy a pustíte sa do práce na vašom vzťahu, čakajú vás najlepšie roky života.

Júlia Čížová

Všetky poznatky pokope

v jednoduchej knihe

Zásady šťastného vzťahu tu nájdete vysvetlené na príkladoch z rôznych uhlov pohľadu, aby ste si ich vedeli zapojiť pre svoje potreby v každej situácii.

Hodnotenie od Anky: „Je to veľmi pekná, poučná kniha, už samotný obal ma zaujal svojou jednoduchosťou, no a predovšetkým názvom. Číta sa ľahko a navádza na zamýšľanie sa nad tým, čo by sme ženy mali robiť, aby sme si tých svojich milovaných a milujúcich manželov/partnerov udržali, resp. aby to bolo u nás lepšie, ako je. Každá si tam nájde niečo, čo bude porovnávať so svojim terajším vzťahom a uvedomí si, že mohlo a môže to byť aj ináč, než je doteraz."

iba za 9,84 €

Ako zvládnuť muža po 50-ke

Kniha pomohla už stovkám žien

Toto sú niektoré z recenzií, ktoré moja kniha Ako zvládnuť muža po 50-ke
dostala na Martinuse a PantaRhei:

Hodnotenie od Mišky: „Vždy som si myslela, že môj muž robí veci naschvál a chce ma len vytočiť. Vďaka tejto knihe už lepšie chápem, prečo sa môj muž niekedy správa ako malé dieťa a niekedy sa nedá vydržať. Chyba nie je v ňom, ale do určitej miery aj vo mne. Nebude to ľahké, ale vďaka radám a názorom Julky sa budem snažiť pochopiť, čo môj muž cíti a vysvetliť mu, čo cítim ja. Rozhodne odporúčam všetkým (ženám aj mužom), ktorí chcú svoj vzťah zlepšiť!“


Hodnotenie od Fera: „Ako muž som si povedal, že táto kniha bude určite zameraná na zosilnenie pozície ženy vo vzťahu. Bol som príjemne prekvapený. Kniha sa zameriava na vytvorenie rovnováhy vo vzťahu. Autorka veľmi dobre vystihla, čo my muži vo vzťahu často hladáme a čo nám chýba. Odporúčam všetkým ženám (a mužom), ktorí cítia, že by sa zišlo ich vzťach posilniť a hlavne porozumieť a vžiť sa do pocitov partnera/partnerky. Výborne sa kniha číta, kedže je napísaná v krátkych a stručných kapitolách." 


Hodnotenie od Aničky: „Keď som zbadala túto knihu, bolo mi ľúto, že už nemám 50, lebo - pomyslela som si - mohlo by tam byť niečo zaujímavé, ako vlastne treba ísť na muža. Lákala ma však tá kniha, tak mi napadlo, že aj keď sme s manželom už o niečo starší, určite tam bude niečo také, čo budem môcť porovnávať s našim terajším vzťahom. Som veľmi rada, že som si ju prečítala, v niektorých situáciách som sa aj videla, ale riešila som ich ináč. A teraz by som ich riešila zase ináč. Veľmi sa mi páčili osobné príbehy autorky. Kto hľadá poučné, vtipné a aj ľahké čítanie, tak to je ono!“ 

Kniha odpovedá na Vaše otázky

Desiatky žien sa so mnou podelili o otázky, ktoré by im vo vzťahu pomohli. Mnohé z nich už určite aj Vám niekedy zišli na rozum. Odpovede som v knihe Ako zvládnuť muža po 50-ke rozdelila do troch oblastí:

1.

oblasť

Praktické rady

 • ako dostať muža spred televízora do prírody,
 • ako v ňom vzbudiť záujem o spoločenský život,
 • ako ho naučiť pomáhať v domácnosti,
 • ako ho preklopiť na zdravšiu stravu,
 • ako zlepšiť vzájomnú komunikáciu…

2.
oblasť

Seriózne témy

 • ako zastaviť jeho šomranie a mrzutosť,
 • ako zabrániť zvyšovaniu hlasu a agresivite,
 • ako sa správať pri podozrení z nevery…

3.
oblasť

Úsmevné otázky

 • ako ho naučiť, aby neocikával záchodovú dosku,
 • ako prekonať mužskú menopauzu,
 • ako vyriešiť chrápanie...

Prečo kniha o vzťahoch?

Ako to všetko začalo...

Keď som si išla vyzdvihnúť prvé kusy mojej predchádzajúcej knihy Štíhla a zdravá po 50-ke, literárna manažérka ma privítala s úsmevom a vrúcnym objatím.


Vošli sme do jej útulnej kancelárie a sadli sme si za stôl, na ktorom boli pekne naukladané autorské výtlačky čerstvo vydanej knihy Ako zvládnuť muža po 50-ke. Srdiečko mi poskočilo. Chytila som do rúk jednu knihu a so zimomriavkami som si ju poobzerala. Bola krásna.


Pozrela som na manažérku s pohľadom plným radosti. S úsmevom sme si bez slov prikývli. Obidve sme si v tej chvíli vychutnávali výsledok spoločnej práce. Ona vedela, koľko energie vložila do výroby knihy a ja som vedela, koľko práce sa skrýva za jej napísaním.


Po chvíli radosti z hotového diela mi urobila kávu a len tak medzi rečou sa ma spýtala: „Milá Júlia, neuvažovali ste o tom, že by ste napísali aj knihu o mužoch?“


V prvom momente som zostala zaskočená. Počas štúdia množstva odborných aj populárnych kníh o zdravom stravovaní sa mi nazbieralo toľko nových tém, že len čo som dokončila knihu Štíhla a zdravá po 50-ke, najradšej by som pracovala na jej pokračovaní namiesto otvárania novej témy.


No moja literárna manažérka pokračovala: „Viete, s mužom po päťdesiatke sa vôbec nedá vydržať! Tá jeho uhundranosť a nervozita je priam neznesiteľná. Myslela som, že by ste mohli napísať niečo pekné aj o tom. Vaše manželstvo funguje predsa dobre.“


Zamyslela som sa. Počas života si človek prejde všeličím, nazbiera veľa skúseností. Aj v partnerskom vzťahu sa neustále učí. Preto som opatrne poznamenala: „Možno vychádzam teraz s manželom výborne, ale tiež to nebolo tak vždy.“ Pri tých utrápenejších spomienkach som si vzdychla a pokračovala: „Boli chvíle, keď som mala všetkých tých nedorozumení plné zuby.“ Iba s veľkou dávkou odhodlania sa mi postupom času podarilo objaviť kľúč k spoločnému vychádzaniu. Dokonca môžem tvrdiť, že sme šťastní, hoci kedysi som uvažovala aj o rozchode.


„Čo teda na mužov vlastne platí? Som si istá, že to nezaujíma len mňa. Veľa žien by vám bolo vďačných, keby ste o tom napísali. Júlia, podeľte sa o svoje skúsenosti,“ povedala literárna manažérka a hodila na mňa pohľad plný očakávaní.


Pred očami sa mi odvíjal film môjho vlastného manželského života, ale aj života mojich priateliek a kolegýň. A bezradnosť žien, ktoré v určitých momentoch nevedia, ako ďalej. Akoby sa muž, ktorého si kedysi vzali za manžela, jedného dňa zmenil na niekoho iného, s kým sa už nedá vydržať.


Keď som si predstavila, koľkým ženám by som mohla svojimi skúsenosťami pomôcť, cítila som, že už nie je iná možnosť. „Tú knihu napíšem,“ povedala som si rázne. Keď pomôže zlepšiť hoci len jeden jediný partnerský vzťah, bude to mať celé zmysel.


Mnohé ženy túžia po tom, aby ich vzťah s manželom fungoval ako kedysi, aby ich domov bol plný lásky a porozumenia. Nevedia, či je to vôbec ešte možné. Zvaľujú vinu na partnera a čakajú, kedy sa konečne zmení.


Tak to však nefunguje. Náš osud je v našich rukách. Musíme prevziať iniciatívu a skúsiť všetko vlastnými silami, aby sme dali veci do poriadku.


Veď muž a žena neodmysliteľne patria k sebe. Životu bez protipólu by predsa chýbalo niečo cenné. Už pri vstupe do zväzku sme si sľubovali, že sa budeme navzájom podporovať, chrániť jeden druhého a pomáhať si v dobrom aj v zlom.


Nehovoriac o tom, že by sme mali skúsiť prísť vzťahovým problémom na koreň.


Teraz budete mať v rukách presný návod, ako na to.

Zaslúžite si to najlepšie

Knihu som vytvorila pre ženy po 50-ke, ktoré chcú stráviť príjemné chvíle so svojím partnerom v zrelom veku. Nenechajte si túto príležitosť ujsť!


Dozviete sa všetko o kľúčových oblastiach partnerského vzťahu:

 • Komunikácia
 • Konflikty
 • Spolunažívanie
 • Zdravie
 • Iskra
 • Sebavedomie


Vychádzala som z odborných publikácií, vlastných skúseností aj z pozorovaní vzťahov vo svojom okolí. Rady, návrhy a riešenia v tejto knihe budú vaším sprievodcom. Pomôžu vám vyriešiť partnerské problémy, avšak nie sú dogmou, nespochybniteľným názorom, výpoveďou či zásadou. Skôr vám ukážu cestu, ktorou sa najrýchlejšie dopracujete k zlepšeniu vášho vzťahu.


Vzťahy a zdravie sú pravdepodobne dve najdôležitejšie oblasti v našom živote. Zásadnou mierou ovplyvňujú náš pocit šťastia. Preto sa oplatí skúšať a hľadať riešenia, aby sme ich vylepšili, ako najlepšie dokážeme.

Bezpečná platba kartou alebo na dobierku

Zakúpte si knihu iba za 9,84 €!

Hodnotenie od Hanky: „Kniha ma zaujala nielen názvom a jednoduchým obalom, ale aj preto, že je od slovenskej autorky. Veľmi sa mi páči, je poučná, krásne sa číta, vtipná a mala som čo porovnávať so svojim vzťahom. Sú tam pekné príbehy zo života. Určite si tam mnohé ženy nájdu to svoje, čo by im mohlo pomôcť vo vzťahu.“ 

100%


Garancia

spokojnosti


100% Garancia spokojnosti

Ak budete mať pocit, že ste z mojej knihy nezískali to, čo ste očakávali, dajte mi vedieť do 30 dní od zakúpenia - knihu stačí poslať naspäť a ja vám vrátim peniaze.

Júlia  Čížová

Júlia Čížová © 2019