V jedno ráno sme sa s manželom vybrali na nákupy do obchodného centra. Ešte sa len blížila desiata hodina, ale tri poschodia parkoviska už boli zapratané autami.

Zamierili sme na najvyššie poschodie. S úľavou sme zistili, že obrovská plocha je skoro prázdna. Pomaly sme sa autom sunuli na opačný koniec k zóne, kde bol umiestnený výťah.

Z ničoho nič nám pred kolesami preletelo nejaké malé čudo. Myš? Bolo to také rýchlo, že sme nestihli zachytiť, o akého tvora šlo.

Zrazu to popred naše auto preletelo opäť. Krútili sme nechápavo hlavami, až sme si všimli v kúte na opačnej strane parkovacej plochy mužskú postavu.

Po chvíli sme si uvedomili, že muž drží v ruke diaľkový ovládač. Sústredene navigoval lietajúce autíčko po betónovej ploche. Umne vykrúcal zákruty a naplno sa zabával. Môj manžel s obdivom poznamenal: „Uf, ale mu to ide!“ Po chvíli ešte dodal: „Je to majster! Vieš, aké je ťažké ovládať na diaľku také auto?“

Čo už len na tom môže byť ťažké, pomyslela som si. Čo je to za majstrovstvo preháňať hračkárske autá na betónovej ploche parkoviska? Jedine, že má inteligentnú ženu, s ktorou prišiel nakupovať, a ona ho nechala za ten čas, kým nakúpi, aby sa pohral.

Možno by nebolo na škodu, keby projektanti pri zriaďovaní detských kútikov, hneď naprojektovali aj mužskú herňu. Aspoň isté percento mužov by ju celkom rado využilo.

Často hovoríme, že muži sú ako deti, ale ešte častejšie na to zabúdame.

Mužov treba nechať sa pohrať. Súťaživosť taká typická a dôležitá pre mužov je tiež súčasťou hry. Ak chceme mať šťastný vzťah, neberme a ani nezalievajme mužom túto charakteristickú črtu. Nechajme ich hrať sa a ešte lepšie spravíme, ak sa aspoň s času na čas zahrajeme spolu s nimi. Ako sa dočítate v mojej knihe o vzťahoch, môžeme hravosťou vzkriesiť v našom vzťahu aj príťažlivú iskru.